Tamer Capital

Tamer Group'un lokomotifi olan Tamer Capital, dijital ve yaratıcı iş fikirlerini global ölçekte büyük şirketler haline getirmeyi amaçlayan bir yatırım ve girişim geliştirme platformudur. "Venture Builder" olarak adlandırılan bu iş alanı "Girişim Oluşturucu" olarak tanımlanabilir.

Birbirinden bağımsız girişim fikirlerinin hayata geçmesi için iş dünyasının gereksinimlerini yerine getiren Tamer Capital, aynı zamanda projelerin yatırımlarını da yapan bir "venture capital" gibi hareket etmektedir. Tüm yatırımlarını kendisi yaptığı bir proje evi, hızlandırıcı ve bir kuluçka makinesidir.

Bir fikirle başlayıp, bu fikri hızla büyüyen bir projeye dönüştüren Tamer Capital'in her bir girişimi kısa zamanda özerklik kazanmakta, bağımsız işletmeler halini almaktadır.

Tamer Capital'in her bir girişiminin başına geliştirici ortak olarak fikir sahibi geçmektedir. Bir start-up’ın globaldeki hayallerine ulaşabilmesi için gerekli yatırım, iş geliştirme, finansal yönetim, hukuk danışmanlığı, mali yönetim, insan kaynakları yönetimi, marka oluşturma ve pazarlama gibi sorumlulukları alırken; girişimci ortağına sadece teknolojiye ve yönetime odaklanma imkanını sağlamaktadır.

Bu durum projeye aynı zamanda ciddi bir zaman kazandırmaktadır. Girişim ortaklarimiz projelerini hızla geliştirebilir ve pazarda rekabet oluşmasından aylar hatta yıllar önce ürünü piyasaya sürebilmektedirler.

Tecrübeli bir ekibin desteği ile hayata geçirilen ve hızla yatırımları yapılan startuplarımızda başarı ihtimali de oldukça yükselmektedir. Görüldüğü üzere Tamer Capital girişimleri, melek yatırımcılar tarafından finanse edilen girişimlere göre açık bir avantaja sahiptir.

Tamer Capital'in girişim yolculuğuna çıkan projelerinin her biri global ölçekte güçlü birer şirket olana kadar başka bir yatırım partnerine ihtiyaç duymamaktadır. Girişim ortakları ile aile kavramını oluşturarak güç birliği yapan Tamer Capital, yaptığı yatırımlarda girişim ortağının hissesini küçültmemektedir.